Bet šport Apostas desportivas Nasledovníci Thistlecrack dúfajú v zázrak sviatku Boxing Day v King George

Nasledovníci Thistlecrack dúfajú v zázrak sviatku Boxing Day v King George

Zatiaľ čo ho trh uvádza ako strelu 14: 1 a očakáva, že ho budú otriasať honosní mladíci Cyrname a Lostintranslation, existuje značná skupina nasledovníkov, ktorí nikdy nestratili vieru: Thistlecrackers, mohli by sme ich nazvať . Dostávajú všetky dôvody na nádej na zázrak v Kemptone slovami tých, ktorí sú blízko koňa.

„Momentálne pracuje bravúrne,“ hovorí jeho tréner Colin Tizzard zo svojej základne na hranice Dorset-Somerset. “Úprimne, je skvelý.” Momentálne by bol asi taký dobrý ako čokoľvek, ak nie najlepší. “

Toto nie je to, čo človek očakáva, že bude počuť o 11-ročnom mladíkovi, ktorý vynechal Zlatý pohár 2017, zranenia šľachy a nasledujúci rok so stresovou zlomeninou.Keď sa v marci konečne dostal na preteky Cheltenham, nedokázal predviesť nič podobné svojej najlepšej forme a bol vytiahnutý prvýkrát.

Ale Kempton v ňom priniesol to najlepšie, najmä v minulom roku King George, keď Might Bite, Native River, Politologue and Waiting Patience boli všetci lepšie predstavení. Porazil ich všetkých a na polceste priamo domov to vyzeralo, akoby si v pretekoch stiahol nepravdepodobný druhý úspech. „Myslel som si, že to vyhrá,“ spomína Tom Scudamore, ktorý na ňom jazdil od apríla 2015 vo všetkých pretekoch. „Keď prišiel popri tom aj Clan Des Obeaux, myslel som si, že nebol vždy najsilnejším z finišerov. Nanešťastie pre mňa a Thistlecrack sa rozhodol v ten deň odovzdať nový list. “

Ale to nikdy nebolo jeho spôsobom.Keď zvíťazil v závode v roku 2016, roztrhol sa okolo Kemptonu spôsobom, ako keď dieťa trhá darčeky, akoby jeho energia nemala konca a nijaká zdržanlivosť by nemala byť získaná.

Jeho úžasný skok pri druhej plot bude žiť v pamäti dlho potom, čo bude na dôchodku. Keby sa dovtedy naučil profesionalite, bol by vynašiel ďalší krok a vyskočil, namiesto toho, aby sa bujaro vrhol vzduchom. Malo to podkopať jeho finišovacie úsilie, ale zdá sa, že popoludňajšie zákony hry boli pozastavené.

„Bol to úžasný dostihový kôň,“ hovorí Scudamore, „vyhral toľko stupňov a kráľa Juraja ako nováčik. Je zrejmé, že cez zranenia a čo má, nedosiahol celkom tie výšky, o ktorých sme si všetci mysleli, že to urobí.Je ťažké vedieť, čo čakať tentokrát, ale minulý týždeň som si na neho sadol a vyzeral dobre. Minulý mesiac odštartoval závod v Newbury, ktorý bol skvelým otváračom potrubí, pretože to skutočne potreboval.Bežne tam chodí ako jeden z obľúbených, ale tento rok to bude trochu iné. “

Tizzard trénuje aj Lostintranslation, ktorého šanca je zrejmejšia, a chvíľu to vyzeralo, akoby prepol starší kôň od kráľa Juraja späť do zostávajúcej prekážkovej divízie, ktorej kedysi dominoval.

Až v pondelok sa rozhodlo o ďalšej trhline v pretekoch zimných športov v steeplechasingu.

“Bola by to ľahšia voľba a kto by povedal, že sa po tom už nevráti k prekážkam,” hovorí Tizzard. “Ale hovorili sme o tom s Johnom a Heather [Snook, majitelia Thistlecrack].” Celé leto ho držali v pohybe, udržiavali v ňom prvok fitnes, aby si mohol jeden zabehať a ísť za kráľom Georgom. Takže sa budeme držať svojich zbraní.Je to veľký, silný, staromódny kôň. Nemyslím si, že je na jednu minútu hotový. “

Tizzard je vždy ticho hovorený, ale jeho dorsetské tóny boli čoraz presvedčivejšie, keď premýšľal o šanci svojho koňa. “Celkom sa teším, ako pobeží.”