Bet šport Apostas desportivas Juliš opäť zostrelil Celtic a verí, že Sparta má v EL na postup

Juliš opäť zostrelil Celtic a verí, že Sparta má v EL na postup

Útočník Lukáš Juliš pred troma týždňami v Európskej lige zostrelil Celtic hetrikom a dnes dal škótskemu celku na Letnej dva góly. Dvadsaťpäťročný útočník mal však predovšetkým radosť z víťazstva 4: 1, ktorým sa Sparta vrátila do hry o postup. A Juliš verí, že Pražania majú na to prejsť do play off.

Sparta vstúpila do základnej skupiny porážkami s Lille a AC Miláno, ale dvoma výhrami 4: 1 nad Celticom si udržala šancu na postup. Navyše dala zabudnúť na dva nepodarené zápasy v domácej súťaži, v ktorej po zápase v Škótsku prehrala 1: 3 s Plzňou a nečakane 2: 4 s Českými Budějovicami.

Juliš mal na výhre veľkú zásluhu. Po vyrovnaní Dávida Hancko poslal v 38. minúte Spartu do vedenia a potom gólom na 3: 1 z brejku ukončil veľký tlak hosťujúceho celku. “Som spokojný, ale hlavne preto, že sme vyhrali. Zlepší sa atmosféra a budeme mať na dva dni pokoj,” povedal útočník pri videokonferenciu.

Sparta má v tabuľke na treťom mieste šesť bodov a minimálnu stratu na postupové priečky. Od druhého AC Miláno ju delí bod a od Lille, na ktorého ihrisku sa predstaví za týždeň, dva body. “Sme späť, oni dnes remizovali, takže to máme vo svojich rukách. Keď dvakrát vyhráme, tak postúpime,” uviedol s úsmevom.

“Lille a AC Miláno sú samozrejme trochu ďalej než Celtic, ale pripravíme sa na ne a sme schopní postúpiť,” povedal Juliš, ktorý s piatimi gólmi patrí medzi najlepších strelcov súťaže. Lepšie je na tom len s 22Bet stavky šiestimi zásahmi Yusuf Yazici z Lille a sparťanský útočník tak zatiaľ drží slovo, keď vyhlásil, že dá viac gólov ako Zlatan Ibrahimovič z AC Miláno. Švédska hviezda zatiaľ v Európskej lige neskóroval.

“To bol len taký žart, ale zatiaľ to vychádza. Ja mám Zlatana rád, nech si pokojne nejaký gól dá, ale nie nám,” pripomenul Juliš, že práve proti vedúcemu celku talianskej ligy nastúpia Sparta v poslednom kole základnej skupiny.

Streleckým výkonom na seba tiež mohol upozorniť zahraničné kluby, tým sa však Juliš nezaoberá. “Takto nad tým nepremýšľam. Podpísal som novú zmluvu v Sparte a som tu šťastný. Som rád, že dávam góly, som útočník a je to moja práca. Ale toto vážne neriešim, som predovšetkým rád, že sme vyhrali,” vyhlásil.